Muğla Belediye Başkanı Aras: Mumcular Barajı tükenme noktasına geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Mumcular Barajı’nda suyun tükenme noktasında olduğunu ve buradan su alamadıklarını söyledi. Bodrum’u besleyen Mumcular Barajı’nda su seviyesinin yüzde 17’ye düştüğünü açıklandı.

Sözcü’den Yaşar Anten‘in aktardığına göre; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras kuruma seviyesine yaklaşan Mumcular Barajı’nda, incelemelerde bulundu.

“Yeni kaynaklar yaratmaya çalışıyoruz”

“Yeni kuyular açtık ve bu kuyulardan ihtiyaç olduğu kadar Bodrum’a sevk etmeye gayret ediyoruz. Ayrıca mevcut içme suyu arıtma tesisimizin kapasitesini artırıyoruz. Böylelikle Geyik Barajı’ndan daha yüksek miktarda su arıtacağız. Arızalanan borularla ilgili de tespit çalışmaları hem İstanbul Teknik Üniversitesi hem de bizim ekip arkadaşlarımız tarafından hazırlanan raporlarla ortaya konmakta. Özellikle hatların işletilmesinde patlamaya neden olan hususlar tespit edilerek bunların giderilmesine çalışılıyor. Artık sürekli patlayan hatların değiştirilmesi yaz sezonu geçince de hatların geçtiği yerlerin değişmesi ve yenilenmesi söz konusu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir