Kırmızı halının güzellikleri. Doktorunuzla görüşmeden girmeyin

Bella Hadid, modelliğe başladığı 2012 yılından bu yana kendi tanımlanabilir tarzını yarattı ve adından söz ettirdi. Yıllar geçtikçe büyük kız kardeşi Gigi Hadid’in gölgesinden yavaş yavaş uzaklaşarak kendi namını yürüttü.

2016’da Cannes Film Festivali’nde Alexandre Vauthier tasarımı bu açık saçık kırmızı elbiseyle sınırları zorladı. Uyluk hizasındaki kırmızı ipek parça kuşkusuz o gün arzu ettiğinden fazlasını ortaya çıkarıyordu.

Modelliğe ilk adımını 14 yaşında atan süpermodel Kendall Jenner, Keeping Up with the Kardashian adlı dizide rol aldıktan sonra uluslararası üne kavuştu.

2017 Met Gala’da, Rihanna’nın ikonik çıplak renkli giysisine benzeyen, parıltılı benekli La Perla astarıyla göründü. Kıyafet vücudunun her santimini sarıyordu ve sırt dekoltesi sayesinde insanların hayal gücünde aydınlanma yaşatıyordu.

Grammy Ödülleri söz konusu olduğunda ünlüler en cesur kıyafet seçimlerini yapıyor. 2016 Grammy Ödülleri de bu konuda bir istisna yaratmadı. Ciara, o gece Alexandre Vauthier tasaramı ipek astarlı elbisesiyle herkesin yüreğini hoplatmıştı. Kırmızı halının gördüğü en cesur yırtmaçlardan birini o gece sergileyen Ciara görenlerden tam not almıştı.

Beyonce, hit şarkılarla ruhumuzu beslemediği veya oyuncu olarak ekranlarımızı süslemediği zamanlarda, kırmızı halıdaki çarpıcı görünümüyle bizi büyülüyor. Sevilen şarkıcı, 2015 Met Gala Töreni’nde Givenchy’nin olağanüstü tasarımıyla kırmızı halının hakkını verenlerden olmuştu. Giydiği elbise de tıpkı kendi tarzı gibi herkesin dikkatini çekmişti.

Süpermodel Miranda Kerr, 2007 yılında Victoria’s Secret Angels’la çalışan ilk Avustralyalı süper model olduğunda dikkatleri çekmişti.

2016 Vanity Fair Oscar Partisi’nde kırmızı halıya ilk adımını attığından sonra hiç bir şey eskisi gibi olmadı. Yıldız model orada bulunan herkesi kendisine hayran bırakmayı bilmişti.

Amber Rose, hakkında ne düşündüğünü umursamayan ünlülerin başında geliyor. Amerikalı oyuncu, neredeyse tüm kıyafetlerin üzerinde mükemmel görünmesini sağlayan olağanüstü bir vücuda sahip.

2017 yılında MTV Film Ödülleri’nde giydiği kıyafet günler boyu gündemi işgal etmişti. Çarpıcı fiziğininin her ayrıntısını gözler önüne seren bu baş yapıt Bao Tranchi imzasını taşıyordu.

The 40-Year-Old Virgin adlı romantik komedi dizisinin yıldızı Elizabeth Banks’ın Hollywood’da ikonik bir figür haline gelmesi uzun sürmedi.

Georges Chakra tasarımı taşıyan elbisesiyle 2010 Cannes Film Festivali’nde göründüğünde, çoğu kişi Banks’ı 2012 yapımı Açlık Oyunları’ndaki Effie Trinket karakteriyle karıştırmıştı.

Giydiği her elbiseyle magazin gündeminin baş köşesine oturan ffsanevi şarkıcı, aktris ve dansçı Jennifer Lopez’in, 2017 Billboard Latin Müzik Ödülleri’nde giydiği elbise hala daha konuşulmaya devam ediyor. Julien MacDonald imzası taşıyan elbise bütün eleştirmenlerden tam not almıştı.

Irina Shayk, 2011’de Sports Illustrated Swimsuit Issue’nun kapağında yer almasıyla katıldığı şöhretler kervanında kısa sürede baş köşeye oturmayı bildi.

Rus model için en iyi kıyafetleri sergilemek alışılmadık bir şey değil ama bizler için Atelier Versace imzalı bu elbiseyle onu seyretmek oldukça nadir bir olay.

Lady Gaga’yı kendine özgü moda tarzından ayrı düşünmek mümkün değil. Yıllar boyunca çok sayıda hite imza atan skandallar kraliçesinin 2015 Grammy Ödülleri’nde giydiği bu kıyafet bütün takipçilerini ters köşe yapmıştı.

Grammy’nin kırmızı halısında, daha önce kendisi için pek çok kez kıyafet tasarlayan Brandon Maxwell imzalı gösterişli bir elbiseyle arzıendam eden Gaga, elbisede yer alan Lorraine Schwartz mücevherlerinden daha dikkat çekiciydi.

Amerikalı aktris ve süper model Emily Ratajkowski, üzerine tulum da giyse yakıştıranlardan.

Ratajkowski, 2017 Cannes Festivali’nde kırmızı halıya geldiğinde herkesin gözü ona çevrilmişti. Peter Dundas imzalı elbisesiyle bütün eleştirmenlerden tam not alan Gone Girl’ün yıldız oyuncusu cesaretiyle de kendinden bahsettirmeyi başarıyor.

Gigi Hadid bugüne dek bir çok tasarımcıyla çalıştı. 2013’te IMG Models ile anlaşma imzaladığında yer yerinden oynadı. Fakat hiç bir tasarım Tom Ford’un bu elbisesi kadar takdir kazanmadı.

Hadid’in 2015 AMFAR Galası’nda giydiği beyaz renkli dekolteli ve cesur yırtmaca sahip elbisesi o günlerde Amerikan sosyetesinin en çok konuşulan konularından biri olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir